Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Emanuel Delaj - Sa Here
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Here".
3. Video është e këngës "Sa Here", por nuk këndohet nga Emanuel Delaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Emanuel Delaj - Sa Here  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

08/01/2021

2021-01-08T22:58:16+00:00


"Sa Here" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Emanuel Delaj.
Do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni me tekstin e kësaj kënge.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mc Stobs - Sa Here

- Verse 1 -
Sa her mendoj me vete
Ku eshte gabimi
Sa her kujtoj
Historin qe nga fillimi
Me vijn ne mendje
Imazhe kur ishim bashk te dy
Sa her ti me thoje se asnje hap nuk hedh un dot pa ty
PSE?
Gabime
Zhgenjime
Trillime
Pse mes tyre ishim ne?
Vendime
Krijime
Shkrime
Per gjithcka qe donim ne
Cila deshir nuk te eshte plotesu?
Smund me te thirr jet
Kur ti sje me mua ktu
Kur ti nuk je ktu !
Seshte problem pse nuk jemi bashk
Sjan problem fjalet qe thash
I vetmi problem qe kam
Ti je me tjeter un me tjeter jam. . .

- Verse 2 -
E vetmja fjal qe them tani
Eshte se me ty prap nuk do jem
E DI
Vec kujtimet mbeten gjall
Si nje enderr apo perrall
Ku nje vajze donte nje djal
Nje ndjenj e paster qe spershkruhet dot me fjal
Vall !
Pyes veten nese ajo ndjenj eshte dhe sot gjall
Dhe pse sot eshte dikush tjeter
Te dergon te njejten leter
UN PRAP TE THEM SE
Ne cdo nat ne cdo enderr
Vjen dhe me perqadon
Ne cdo sekond ne cdo frymemarrje
Ty te them ti me mungon
Nje shikim nje buzeqeshje
Vetem kaq me mjafton !
Se ne cdo tekst ne cdo fjal qe shkruaj
Ti je motivi qe me frymezon
Ne mendimet e mia
Vendi ku ti jeton
Lej urrejtjen qe ke menjan
Te dua pran ne hapat qe kam . . .

Fibi - Sa Here

REF. x2:
Sa, sa her t'takoj
zemra s'me rrah njesoj
me t'fol nuk guxoj
nanana nanana

Mungon vetbesimi
me to nrrug kur shihmi
ky osht veq fillimi
qka kom kam men per to.
jo nuk e shoh per çdo dit
ndoshta eshte ma mir per mu
e di venin ku me prit
po nuk du shpesh me taku...

REF. x2:
Sa, sa her t'takoj
zemra s'me rrah njesoj
me t'fol nuk guxoj
nanana nanana

S'e di çka menon ai
n'rrug kur me takon ai
jo nuk e kupton ai
qka kom men per to.
jo nuk e shoh per çdo dit
ndoshta osht ma mir per mu
e di venin ku me prit
po nuk du shpesh me taku

REF. x4:
Sa, sa her t'takoj
zemra s'me rrah njesoj
me t'fol nuk guxoj
nanana nanana

Besart Halimi - Sa Here

Asnje here s'me kuptove
asgje ti s'me dhurove
Nje pamje pa permbajtjee
Netet asnjehere su sosen
ditet si në prralla shpejt u dogjeen

Enderr e pa endrruar
nje zemer e lenduar
ti mburresh se s'ben faje
Netet asnjehere su sosen
vetem dites asnjehere si ngjaje

REF:
Sa e sa here
dhimbje m'ke sjelle
me fjalet qe s'kane vlere
thashethemet nuk do mundesh
asnjere ti me i sjell

Sa e sa here
dhimbje me ke sjelle
me fjalet qe s'kane vlere
je shpirt i mbushur vner

Cdo dite me shum kuptohesh
cdo dite po qartesohesh
je pamje pa permbajtje
Netet asnjehere su sosen
ditet si ne perralla shpejt u dogjen
enderr e pa enderruar
nje zemer e lenduar
ti mburresh se sben faje
netet asnjehere su sosen
vetem dites asniher si ngjaje

REF:
Sa e sa here
dhimbje m'ke sjelle
me fjalet qe s'kane vlere
thashethemet nuk do mundesh
asnjere ti me i sjell

Sa e sa here
dhimbje me ke sjelle
me fjalet qe s'kane vlere
je shpirt i mbushur vner(2x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë