Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Trimërie

Beso Ne Vetvete

kur ke besim ne vetvete arrin gjithcka gjat kesaj jete,
kur ke humbur kete besim se arrin dot asnje qellim.
Nese genjehesh nga jeta kurr mos u dorezo
degjoje zemren tende dhe perpara vazhdo.
Se te jesh i ditur ne kete jet eshte sikur te jesh mbret
por kur dija te mungon kurora ty nuk te shkon
Se jeta s'eshte adoleshenc jeta iken sikur veri
ta jetojme me intelegjenc se tek njeriu shihet karakteri.

- poezi nga Emanuela Pervana


- Poezia u dërgua nga Emanuela Pervana -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  32

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet