Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Emir - Rrug Pa Kthim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

10/10/2013

2013-10-10T16:19:36+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrug Pa Kthim" kënduar nga Emir.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Billy G - Rrug Pa Kthim

Thojn me kalimin e kohes sherohen plagt
por jo se ka kaluar nje koh shum e gjat
une t'pres qdo dit me dhimten e trupit
Ti me perqafove per her te fundit
me dhe bes qe prap te sho un me sy
mi shtrengove duart the zemren po ta la ty
me the ruje sepse veq ty tash te takon
i humbur pa ty jom as 1 dit s'shkon
ne anderr prekjen tane shum un pe ndjej
buzqeshi me sy mshel kur ty atu t'gjej
kur qohna n'mengjes lotet mdalin pa pushim
ne ishim betuar se asnjher sdo te ndaheshim
po ti nuk i qendrove besnike kti betimi
more rrug shum te gjat mbeti veq kujtimi
e cila ma erresoj krejt jeten time
ti me jepe lot ti me jepe veq dhimbje

Ma jepe 1 shpres t'vogel e mu mbeti nkry
ajo o veq vazhdim i andrres me ty
prej teje skom as 1 dhurat t'vetmen
dhuraten qe mbaj ntrup ty ta ruaj zemren
bashk me kujtimet qe mu shum pom dhem
qdo di thom "sod aj te un a dot vjen "
shkoj te vendi jon ku gjithmon u takum
shum her e kthej kryt mbrapa po ti sje kerkun
ti kurr skthhesh ku je ti po du me dit
aje e lumtur tash a ndjehesh mir qdo dit
apo hala me kujton e sikur un e ki veshtir
se un gjithmon lutem qdo nat te jesh mir
ti mbane ta njoh 1 bot kretsisht magjike
ku dashuria snje rregulla kufi e as ligje
Te faliminderit edhe pse je shum larg
spaku je prezent ne andrrat e mia qdo nat

Criminoso - Rrug Pa Kthim

Vazhdo rrugen ti pa kthim, do te mbetesh si jetim.
Vazhdo jeten me jetu, une pa ty e ti pa mu. (x2)

E deshte nje rrug pa kthim. Po merre mos u kthe.
Mbylli syt e qelli syt ma sum sheh.
Mos u qudit nese tjetren e njoftoj.
Nuk eshte qe e du, po nashta ban qe ty te harroj.
E i tham qe e du, po dashni per ta skam.
Se zemra mu ka thy per qata nuk po fonksionon.
Po ti se kupton se kurr dashni per mu spate.
Asnje here ne jete sme the qe ti me dashte.
Ke rrejt gjithmone, kurr te verteten se ke than.
Jetim vet si pa bab e pa nan, rrugt u ndan.
Tash une pa ty, e ti pa mu je e lire.
Lamtumire munesh me shku e mos kaj.
Nese naj here ti me kujton.
Nese ne foto me sheh ose rruges me takon.
Ule kryt se kurr syt sdu me ti pa.
Se shume mire kem po ti deshte me u nda.
E tash shko(e tash shko, shko)
E tash shko(e tash shko, shko)

Vazhdo rrugen ti pa kthim, do te mbetesh si jetim.
Vazhdo jeten me jetu, une pa ty e ti pa mu. (x2)

... pa ty jam met vet
I kujtoj kujtimet tona per me majt pak ma nxet.
Kur ti me buzeqesheshe e me kafshojshe leht.
Kjo ndarje po me vret si nje thik.
Je kan e vetmja edhe ki me mbet.
E vetmja qe me ki dhan e me ki marr jet.
Me mu ki planifiku çdo sen qe te ka ra n'men.
Po tash me tjetrin po i realizon ne ven tem.
Ky realitet po me dhem, si syt qe spo me flejn.
Me lot me percjell naten ma le si shej.
Veshtir me jetu kur ste kam ngat met shterngu.
Po m'mungojn falet e tu qe ma si thu.
I mbylli syt per me marr pak fuqi.
Spo me pritet vdekja me kalu ket merzi.
Vazhdoje jeten me kujtime qe zhduken.
E ti me tjeter kan vazhdoje rrugen.

Vazhdo rrugen ti pa kthim, do te mbetesh si jetim.
Vazhdo jeten me jetu, une pa ty e ti pa mu. (x2)

Ritmi I Rruges - Rrug Pa Kthim

Edhe një natë e zeze mbi qiellin e Prishtines rra plot yje lart por nje erresir qe kur se kisha pa me pare askund,ndoshta pse vdekja therriste e mori te ri atehere kur me se paku e priste.
Ate nate me shok te gjith dolem bashk dhe cdo gje ishte ne regull deri ne ate cast kur je papak i pir dru u versul ne mu mem mshu fort per nje femen qe moti kisha punu.
Shoku im me nderhy qe punen ta qetesoj,por ky nuk merrke vesh dhe problemi filloj e vazhdoj nje tollovi qe kurr se kisha pare ata tri katerdhjet e vec 4 ishim na,
Me shufra te hekurta,thika zingjir e cka tjeter jo,nuk dihej kush pi mshon kujna pshtjellim i madh u ba atehere ne at rremuj aq te madhe asgje tjter nuk di vetem nje plumb alltije papritmas u ndi..
Qetesi ne at vend ndalem edhe une me shok kthej koken te shikoj dhe shoh shokun tim en toke,te gjith ikin e e un vrapoj qe ti afrohem pran,po kot afrohem se mikun e jetes mua ma vran dhe shpirti me qan kur e shoh gjakun nga goja duke i dal e lus te me flas po smund ta thot asni fjal,dikush nga larg me perqesh e un si i qartur bertas flas me zotin po nuk me degjon kot e therras ma morri shokun e shkroi tshkonte ne ket menyr e kur et shohesh jeten aj mori nej i paftyr..

Tani je ne rruge pa kthim por gjithmone do te jetosh...(2X)

Edhe nje her edhe nej nene me te zeza e veshur vajton djalin e sa qe e humbi pa faj pa pershendetjen e fundit u nis ne rrugen pa fund nuk e pa as nenen e shkret qe e rriti me aq mund...
Dhe as une smund ta shikoj ate ne syte e saj me lot se e shoh se aty shkruan djalin e humba kot dhe kot mundohem qe te dashuren e tij ta qetsoj por nuk mundem as veten time ta ngushlloj
Me mijera mijera njerez e percjellin funerralin e percjellin per se fundmi shoku nipin nipi djalin qe udhetoj nga kjo jete nje te re per te filluar ne varret e dragodanit pergjithmon ka per te pushuar.
Pse te shkoj kaq shpejt kjo nuk asht e drejt vetem 17 vjet i kishte ene shume i ri ishte 6 milion menyra te vdekjes e aj nga plumbi te vdes viktim e krimit qe po jeton ne ket mes
une do te pres dhe me ty ne zemer do te jetoj,do te kujtoj dhe ket kenge ty po te kendoj dhe te tjerve te mendojn t'hapin syte e tshikojn se kjo jete asht shume e shkurt nese nuk dijme ta jetojm

tani je ne rruge pa kthim po gjithmon do te jetosh...(2x)

Kujtimet per ty gjithmon do te jetojn me mua se te deshta si vella dhe ende te dua edhe pse je aq larg prej meje ky kujtim sme len rahat me kujtohen ato dite kur kishim edhe fat
Kujtoj kohen e femijeris kur luanim ter diten por koha e veshtir na e shpejtoj rriten dhe kur u rritem ishimm shok te gjith e banim meze dallavere mejker kujtoje edhe kur kur jemi rre.
Edhe kur tpaten rre tzit nshpi kur tpata cu baba jot kur tpa tpergjakun gati u pat tranu,kujtoj hajgaret qe i benim sikur gjith te rrit e at nate te vitit te ri kur ishim krejt te pir.
Ne kohen tone me femna me dy shoqe kur kalonim hala pa ja nis mire cysh mu nda me to mendonim dhe cdo qeter perkujtoj i mbyllur krejt ne vetmi por ti je larg prej meje i mbyllur ne at burg te zi.
Te qoft i leht dhe une mbi nje dite dhe une do te vi ne parajs te te takoj dhe doren fort te ta shtrengoj se malli me ka marr shume cdo nat te shoh por ne gjum deri atehere fle i qete ne te perjetshmen jete...

tani je ne rruge pa kthim
por gjithmon do tjetosh (3X)
Më Shumë Këngë Nga Emir:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet