Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Emir - Fjalet E Mbetura  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/09/2015

2015-09-09T15:25:10+00:00ref: 2x:
e kujt sot ti flas, per tonen dashuri
sdua zemren t'ia vras, asaj qe me mban ne gji

1:
po digjen letrat mbi kete koftor
une po rri tu pa televizor
nuk osht e mundshme mem dasht me zor
skenari i dashnis ton, perfundim horror

po digjet trupi nga brendsia, a po kupton
kjo erdhi nga urtsia, se njeri but deshton
un sjom ushtar i luftes, as i rruges besom
po per femnen e jetes secili prej nesh lufton

te gjith gabojm e gabimi osht njerzor
dhe at qka dojm se kena pas,
humbe mbretneshen ti mor perandor
te parit klas

ref: 2x:
e kujt sot ti flas, per tonen dashuri
sdua zemren t'ia vras, asaj qe me mban ne gji

2:
mvjen me buzqesh, hë spo keshna
hej mor djal une para ty nuk deshna
jena dasht e jena sha, jena perlesh na
vjen dita edhe takomu po me ty mo nuk ndeshna

pom vjen me qa, n'tnjejten koh po boj trazir
po me thot nana sha ke kshtu mor bir
bon si i eger, po ne fakt ti sje i shtir
mer pak guximin edhe thuaj LAMTUMIR / se ..

te gjith gabojm e gabimi osht njerzor
dhe at qka dojm se kena pas,
humbe mbretneshen ti mor perandor
te parit klas


Më Shumë Këngë Nga Emir:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet