Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emir - Koha E Femiris (Feat. Qendra)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

ref:
ishte koha femiris
ajo koh nuk u kthy ma
jon kujtimet e rinis
qe me lot jon tu na ba

1:
histori mas historije
e kthej veten me ni an
si dhurat prej perendije
ajo per mu ishte kan
saher qe po dal pi shpije
pe ni at zo anemban
shpirti bardh po man dit zije
per momentetet qe su pam

fjal mas fjale po del loti
po pikon si shiu n'gusht
mun e sheh trupin te that
amo zemren e kom t'musht
ndashuri skena pas kusht
veq besim edhe pak bindje
kisha dasht mu kon i joti
deri nvdekje prej ne lindje

lot mas loti syt i lava
kur sedin ta thom te drejten
sepse diten qe tu ndava
aty e humba ma t'shtrejten
ata qe sna dojn i shava
si perbuza, veç i nema
e kurr nuk kom mujt me pshty
çaty ku une prap kthena

tash um fol edhe shoçnija
bile tpakten muj me ngu
asniher ne jet nuk flija
pa i thon niher te du
na ka shku shpejt femiria
po kurr sthash se u harru
e mu si mem zon e pija
trut e mi jon trubllu

2:
hap pas hapi u ndrru koha
u prish plani e qetsia
nese m'pyt se a u ftoha
jo thjesht ndryshoj melodia
dhe at darsmen krushqi plot
na e mori nostalgjia
t'ishem kthy n'ato dit sot
ishem plak tu i rrit fmia

a jom n'vetmi? po un jom
ket e thot vet e verteta
edhe ty dikush t'mungon
se ket po e shoh te vetja
kur vjen fundi perfundon
e per ne si me ardh deka
sepse jeten qe jetojm
na u bo si me metmeta

kur te jesh ti n'vello tbardh
per dikon zi u bo jeta
kur ti ngryk mu um ke mar
un me jet u pershendeta
ma te mirin me ke shpall
se gjithmon isha vetvetja
sillem lart e posht verdall
sikur sot i humba krejtaFeaturing: Qendra
Publikimi: 09/08/2015


Kartolina (2)

26
9

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Emir:


Komente mbi këtë këngëEmir - Koha E Femiris
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Koha E Femiris".
3. Video është e këngës "Koha E Femiris", por nuk këndohet nga Emir.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.