Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Emir - Me Duaj Pergjithmon  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

20/07/2015

2015-07-20T18:08:17+00:00jena msheh, kur u dasht me dal n'pah
dy zemra ni shpirt jena kon nja
po luftojm si luani per gjah
qka e bom u bo, e qka e tham u tha

sjena njejt, se ndryshe u tregum
as 1 dit paqe, dyt perdorem dhun
menimet ndryshe kurr mes vete su ngum
e shkuar e harruar se edhe na shkum

shpesh u nxorrem pi situates t'shtir
ndjenjat tona te lidha si zinxhir
shum her smundem amo patem deshir
e prindt e tu per mu spaten meshir

REF;
gjithqka un kisha dhon
pran teje prap mu kon
1 porosi m'ke lon
ME DUAJ PERGJITHMON

( besen ma pate dhon , pran meje ki mu kon )
2:
sje ti sot, une dola nga vetja
zemra mthot, ti ske ven te tjetra
cdo sekond spo me del nga mendja
thjesht po me keqsohet gjendja

kena mbet aty ku bota ish e jona
cdo moment me ty po krenona
po kaj po keshi merzitna po gzona
athu vall asaj a pi kujtona

pa arsyje pa dashje gjithqka na ndodhi
per ni koh mu nderpre fjalori
dhe fjal per dikon sot osht bo loti
ti sje e imja, un sjom i joti / KAQ

2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Emir:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet