A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Shpirti Binjak

Sa e dashur fjala Nene
Me dashuri ty po te thirri
Se ti me kupton gabimin e pare
Me gjen zgjidhjen ende pa menduar
Se nene te don pa interes

Ty o diell qe cdo mengjes me jep ngrohtesi
Ty oj hene qe cdo nate si yll me ndricon
Ty o shendet qe me ilacin ma tmire me sheron
Ty oj lumturi jam krenar qe jam shpirt binjak me ty

Ti je thirrja e pare mbi 1000 thirrje telefon
Ku jam shku e me kend jam duke qendru
Qka ha e qka pi
Deri sa te vi ty zemra nuk tpushon pa u marak per mua

Ty e di se vepra jem po tban krenar
Ty e di se je perkrahja ma e madhe jeten tem
Ty e di qe skam e emer tjeter
Pervec SHPIRTI BINJAK

- poem written by Emira Sokoli


- Submitted by Emira1325 -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019