Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emmi Rushiti - Mbrëmje Feste Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Sonte gjithë qyteti
është në festë,
mes njerëzve, ngjyrave
ai më buzëqesh.

Lart në qiell
yjet flenë gjumë,
më tepër më ndriçojnë
dritat nëpër rrugë.

Refreni:
Si kjo natë
ndjehem e gëzuar.
Drita plot, yje plot
do të marr në duar.
Rendin fëmijët
si një lumë që s’ndal,
tingujt e këngëve
vijnë nga larg.

Në sy u shoh
gëzimin,
nota, tinguj
kanë në shpirt.

Me njerëz
të lumtur plot,
s’dua mbrëmja
të mbarojë.

Gjithë qyteti
po këndon tani
dhe në buzë
s’burojnë fjalë
por një melodi.

Lart në qiell
kënga jonë jehon
si buqetë e luleve
për gëzimin tonë.

Refreni:
Si kjo natë
ndjehem e gëzuar.
Drita plot, yje plot
do të marr në duar.
Rendin fëmijët
si një lumë që s’ndal,
tingujt e këngëve
vijnë nga larg...

Muzika: Aleksandër Kolshi
Emmi Rushiti
Publikimi: 01/09/2018
Festivali: Junior Fest 2018
Teksti: Irma Kurti


Emmi Rushiti - Mbrëmje Feste
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbrëmje Feste".
3. Video është e këngës "Mbrëmje Feste", por nuk këndohet nga Emmi Rushiti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Emmi Rushiti:


Komente 0