Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  1731
 • Emri i Vërtetë:
 • Ruensa Haxhiaj
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Enca është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Enca, (ose ndryshe Ruensa Haxhiaj) filloi karrierën e saj në moshë shumë të vogël duke konkurruar nëpër festivale femijesh dhe talent show. Kjo ishte dhe koha ku ajo filloi te evidentohej për talentin e saj në këngë e interpretim dhe bukurinë e saj duke marrë keshtu që në moshë të herët epitetin “yll”. Daljet e saj të para në skenë kanë qënë në moshën 9 vjecare në spektakle si “Zërat e Rinj”, “Një këngë për ty”, “Promofestival” etj. Muzika ka qën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

14 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Ish-Anëtare e labelit

O.T.R.

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Eni Koçi

Arilena Ara

Kejsi Tola

Greta Koçi

Xhensila Myrtezaj

Elhaida Dani

Klea Huta

Beatrix Ramosaj

Ava Max

Era Istrefi


Tags: Enca, Enca Haxhia, Ruensa Haxhiaj, Ensa

Enca në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë