Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shkollën

Libri

Libri
Në ktë fletë që zhgarravis
E marr librin, më të lehtë,
mendjen time ta shëtis

Librin e kam shok e kam gjithcka
pa atë jetë nuk ka
Me atë shkoj ne qiell dhe në tokë prap zbres
se me libër dua te "vdes"!

- poezi nga Endri Tosku


- Poezia u dërgua nga toskuendri -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet