A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eneda Tarifa

Me Veten ➡ Mit Sich Selbst

 Shqip ➡  Gjermanisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Annonim


Me Veten

Nuk jam vetëm
dhe pse ty s'të kam
Nuk jam vetë e di
jo nuk di të qaj
ti nuk je më këtu
të shohësh sytë e mi
Nuk jam vetëm jo

Nuk je vetëm
gjithmonë do t'jem pranë
të jap jetë e di
dhe pse jetë nuk kam
se fryma më mbaron
oh, për ty
për ne të dy.

REF 2X:
Dhe them me vete:
"Ku je? Ku je?" - ky shpirt thërret
Atje, atje nuk ka më jetë
E di, e di nuk je më ti ai që vjen
Nuk je

Nuk je vetëm
gjithmonë do t'jem pranë
të jap jetë e di
dhe pse jetë nuk kam
se fryma më mbaron
oh, për ty
për ne të dy.

REF:
Dhe them me vete:
"Ku je? Ku je?" - ky shpirt thërret
Atje, atje nuk ka më jetë
E di, e di nuk je më ti ai që vjen
Nuk je
"Ku je? Ku je?" - ky shpirt thërret
Atje, atje nuk ka më jetë
E di, e di nuk je më ti ai që vjen
Nuk je


Mit Sich Selbst

Ich bin nicht allein,
und warum habe ich dich dann nicht?
Ich bin kein mensch, ich weiß.
Ich weiß nicht einmal wie man weint.
Und du bist nicht mehr da,
um in meine Augen zu schauen.
Ich bin nicht allein, nein.

Du bist nicht allein.
Ich werde immer bei dir sein,
um dir Leben zu schenken, ich weiß.
Und warum habe ich kein Leben?
Weil mein Atem mich davon abhält.
Oh, für dich.
Für uns beide.

Und dann sage ich zu mir selbst:
Wo bist du? Wo bist du? - ruft die Seele
Dort, dort ist kein Leben mehr.
Ich weiß, ich weiß du bist nicht derjenige der eintreffen wird.
Du bist es nicht..

Du bist nicht allein.
Ich werde immer bei dir sein,
um dir Leben zu schenken, ich weiß.
Und warum habe ich kein Leben?
Weil mein Atem mich davon abhält.
Oh, für dich.
Für uns beide.

Und dann sage ich zu mir selbst:
Wo bist du? Wo bist du? - ruft die Seele
Dort, dort ist kein Leben mehr.
Ich weiß, ich weiß du bist nicht derjenige der eintreffen wird.
Du bist es nicht..

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019