Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eneda Tarifa - Do Ta Them Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  3

ne njerin sy po me lind dielli
faqen ma perkdhel nje fllad i lehte.
endrrat me lëne , dita formë merrr,
formen tend te dashur me sjeeelll.
dhe ca e ze e laj fytyren,
bisedoj shtruar me natyren .
ca luleshtudhe marr e ve ne buze
dhe keshtu ia kalon edhe nje dite pa tyyy
zemren hapma se e para do hyj.

ref
do te flas nje fjale e do t'a them prap
do ta tregoj endrren aq sa syte te t'i hap
zerin do t'a coj deri sa te te zgjoj
qe te te jem prane une ylberin do t'a kaloj

ti vrapon ne qeshim dhe larg fluturon
shpata ime magjike nga rete te rrezon
ti afrohesh , largohesh, prap me gaz me veshtron
dhe kur me vjen prane zemra sa nuk me leshon

do t'a them ate fjal' zemren do t'a tregoj.


Ky tekst u dërgua nga ditona

Eneda Tarifa - Do Ta Them
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Ta Them".
3. Video është e këngës "Do Ta Them", por nuk këndohet nga Eneda Tarifa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eneda Tarifa:


Komente 0