A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Jeta

Shkruaj te pakten nje fjalë
per shpirtin tënd
e di qe eshte e drejta juaj
të vendosni deri ne fund.

A e keni ndëgjuar zërin
ndoshta s'ka qen ënderrim
a keni me shpresë
jetën ta ktheni në fillim

Të ka prekur fort
ndoshta je përvluar
por duhet ta kuptosh
se eshte thesari juaj

Jet dhe fort veq aty
duhet besuar
të ka qar shpirti i ngrat
e mbrojtje ske kërkuar

Ruaju deri ne fund
që shpresa te mos vdes
jeta per ty do jet drit
e vdekja terr

- poem written by Enes Haxhiu


- Submitted by Enes Haxhiu -

Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  2


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019