Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enesti - Du Me Kon Me Ty (Feat. Beesy)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Beesy
Part 1: Me kongn e par qe boj vetem ty un ta kam kushtu.... 
Je e para femer n'tcilen keq un jam dashuru...
Nuk di as nuk kam fjal ket ndjenj un me ta pershkru... 
Vec di qe jeten ta jap nese ma kishe kerku.... 
Nuk di si me ta than, besom guxim nuk kam... 
Se je arsyja e vetme qe mua hala gjall m'ban.... 
A thu do vij nje dit... Kur un te them paprit.... 
Se tjeter pervec teje nuk munden mu me mpa syt.... 
2x...A thua si do jet, pergjigje qe ti m'jep.... 
A ndoshta zemra jote, tjeter kujna i perket... 
Nuk du un me mbet vet, se pa ty un ndjehem vet... 
Kjo pa_siguri n'veti besom shum po me vreeet.... 

Enesti
Part II: Se kur e ke mundsine n'dore prej dore s'duhet me lshu.... 
Nese nuk t'kisha gjet, gjith jeten t'kisha kerku... 
Kshu qe nji dit guxova edhe ta thash qe t'du... 
N'tension tu prit pergjigjen tu mendu se ti ca mthu... 
Ngadal mu afrofe, m'the qe edhe ti m'doje.... 
Po s'kishe besimin e duhur, jo nuk besoje... 
Dhe zemra mu qetsu, se e verteta u msu.... 
Tash kisha dasht ngat teje gjith jeten me e kalu... 
2x...Po dicka me mundon se t'plot se ke besimin... 
Tek un, mbeshtetu fort t'lutem hiqe dyshimin.... 
Se s'muj mo me duru.... Dhe sa ka me vazhdu.... 
Kjo situata jone qe me kohe kshu eshte kriju.... 

Beesy
Ref 2x: Un du me kon me ty... 
Se vetem ty te du.... 
Ma zbukuron cdo dit... 
Cdo nate ty t'kam endrru... 
E vendin ma t'veqant... 
E ke ti n'zemren tem... 
Me dhon gjithqka per ty... 
Besom zemer ja vlen.....


Ky tekst u dërgua nga Besard SylaEnesti
Featuring: Beesy
Publikimi: 15/02/2014


Enesti - Du Me Kon Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Du Me Kon Me Ty".
3. Video është e këngës "Du Me Kon Me Ty", por nuk këndohet nga Enesti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0