Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Motra Ime

Jeta ështe plot me trishtime,
por ma zbukuronë motra ime.


Qdo mërzi që un kamë,
Motra ime afër më mbanë.

Dhe kur ndihem unë i vetëm,
Motra ma zbukurin gjithë jetën.

Nëse ndodh një tragjedi,
Motra jote është tek ti,
vetëm një gjë shumë mir e di,
Motra është e shtrejtë është e vetmja pasuri

- poezi nga Engjëll Gashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet