A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Eni Koçi - Shi Bie Ne Tirane  (Feat. Genc Prelvukaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/12/2017

2017-12-15T13:01:31

Featuring

Genc Prelvukaj
[Genci:]
Shii.. Tirana flen, duket ander
M’lagin syt e tu edhe pse jam ner cader
Pikat e shiut prekin trotuarin
Me mu jan kujtimet qe frymen ma marin
Ma kthejn mallin, sa trishtim..
Ti je larg, une vuj per nje shtrengim tondin
Se duroj merzin..
Po du me ik diku ku as emrin nuk ma dijn
Larg.. ku kujtimet ti fshijne
Ku kujtimet ti fshijne
Cdo dite e cdo nate ty tkam ner mendje
E di qe ska dashni kur nuk ka dhembje
Na sjena mo dy njerez qe duhen
Lotet jan fjal qe nuk thuhen
Thjesht.. gjithcka em vran
Sonte, kur shi bie ne Tirane

[REF. Eni:]
Shi bie ne Tirane
Nga malli yne edhe qielli qan
Je i dehur nga pija apo nga dashuria
Ti ec.. por kembet nuk te mbajne
Shi bie ne Tirane
Nga malli yne edhe qielli qan
Gjysma ime mbeti rrugeve te ktij qyteti
Shi bie ne Tirane

[Genci:]
It’s raininig... it’s raining...
Shi.. pikat bijn neper ftyr
Tirana mduket gri edhe pse ka shum ngjyre
Ftoft... por plaga rrin prap e nxehte
Dhemb, se ti nuk harrohesh lehte
Malli rritet cdo ore
Ti e vrave dashnin e ma le armen ndor
Sjan me momente te lehta
Sot jemi dy te huj me kujtime t’njejta
Ti s’jep kurrgjo, ti gjithcka merr
Krejt bota ka faj e ti kurre asniher
Ah.. sa shpejt erdhi ndarja
Mungon zani yt... frymarrja.. jote
Tash kur pikat po shtohen
Sa kisha dasht me kthy kohen
Po tash o von.. Sa posht kemi ra
Na urren edhe Tirana pse jemi nda.

[REF. Eni:]
Shi bie ne Tirane
Nga malli yne edhe qielli qan
Je i dehur nga pija apo nga dashuria
Ti ec.. por kembet nuk te mbajne
Shi bie ne Tirane
Nga malli yne edhe qielli qan
Gjysma ime mbeti rrugeve te ktij qyteti
Shi bie ne Tirane


Ky tekst u dërgua nga Vanessa   eglaaliuKartolina (4)

2017-12-30 17:38:35
Shi bie ne Tirane
Nga malli yne edhe qielli qan
Je i dehur nga pija apo nga dashuria
Ti ec..por kembet nuk te mbajne
Shi bie ne Tirane
U krijua nga Natalia 2017-12-27 17:55:43
ti e vrave dashnin e ma le armen ndor
sjan me momente te lehta
sot jemi dy te huaj me kujtime t'njejta
2017-12-21 15:49:32
Po du me ik diku ku as emrin nuk ma dijn
Larg.. ku kujtimet ti fshijne
Ku kujtimet ti fshijne
Cdo dite e cdo nate ty tkam ner mendje
E di qe ska dashni kur nuk ka dhembje
2017-12-16 18:41:50
Me mu jan kujtimet qe frymen ma marin
Ma kthejn mallin, sa trishtim.

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019