A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Enis Bytyqi - Tjetri T'ka Nafak


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"A Thu Jam I Keq"


Pj.1

Pikon Loti me djeg Malli,
Se Dashnorja me ka Lene.
Si t'ia beje une ketij halli,
Vet kam mbet askend se kam.
Ku ta gjej nje tjeter ,
Me e hjek mall te vjeter.
Se Kam Ate Nafak,
Prap me e pas Ngat.

Ref.

Dit e mir Fat Kush ka,
Shihet Mir o Ne Sabah,
Paskam qen hiq pa fat,
Tjetri t'ka Nafak.

Pj.2

Ti e Vrave Zemren Time,
S'paske pas Gjynah per mu.
Ateher kur me shum te deshta,
Me braktise Me je Largu.
Ku ta gjej nje tjeter ,
Me e hjek mall te vjeter.
Se Kam Ate Nafak,
Prap me e pas Ngat.


Lyrics submited by  Rijad
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019