A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Enis Bytyqi - T‘Kam Dasht


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  24

Fans' Comments

1 🔥🔥

22/06/2018

2018-06-22T17:02:40

Music:

Irkenc Hyka

Lyrics:

Petro Xhori


Te kam dasht shum ty
Kurr nuk kisha ni asnjo si ti
Ohh dashni pse ike ti

Aroma me mall zemren ma lan eresiren
Nven t'harroj me shum tkerkoj

Shum larg un jam sme she si vuj
Si tja bej tet harroj nga un tlargoj

Un ty tkam dasht ma shum se veten
Qka kerkove ti me shum
Merrma zemren edhe jeten
Ah ky shpirt sa po vun
Un ty tkam dasht ma shum se veten
Qka kerkove ti me shum
Veq kujtimet nuk mjaftojn
Por me ben qe tjetoj

Te kam dasht shum ty
Kurr nuk kisha ni asnjo si ti
Ohh dashni pse ike ti

Aroma m'helmon zemren ma la n'erresir e
nven t'harroj me shum tkerkoj

Shum larg un jam sme she si vuj
Si tja bej tet harroj nga un tlargoj

Un ty tkam dasht ma shum se veten
Qka kerkove ti me shum
Merrma zemren edhe jeten
Ah ky shpirt sa po vun
Un ty tkam dasht ma shum se veten
Qka kerkove ti me shum
Veq kujtimet nuk mjaftojn
Por me ben qe tjetoj

Un ty tkam dasht ma shum se veten
Qka kerkove ti me shum
Veq kujtimet nuk mjaftojn
Por me ben qe tjetoj


Lyrics submited by  noozGee-Cards (2)

2018-09-10 17:23:02
Të kam dasht shumë ty
Kurrë nuk kisha ni
asnjo si ti
Oh dashni pse ike ti
2018-06-27 15:58:15
Un ty tkam dasht ma shum se veten
Qka kerkove ti me shum
Merrma zemren edhe jeten
Ah ky shpirt sa po vun

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019