Enita Ismaili
Enita Ismaili
Enita Ismaili
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Enita Ismaili është këngëtare e njohur. Është padyshim, një nga këngëtaret më të kërkuara të muzikës popullore. Zëri i saj brilant është kaq i dashur për publikun shqiptar, sa të gjithë do të donin ta kishin pjesë të gëzimeve familjare. Ka një axhendë të ngarkuar me koncerte, por kur bëhet fjalë për të argëtuar shqiptarët në Kosovë, Maqedoni, Mali i Zi dhe Diasporë. Enita Ismaili nuk i thotë kurrë “Jo” ftesave të tyre. Është nga të paktat artiste që nuk pranon të bëjë kompromise me këngën dhe duke i qëndruar fort besnike traditës së muzikës së vërtetë godet me forcë fenomenet negative që, sipas saj po çorodisin vlerat e trashëguara.

Më datë 26 Maj 2017, Enita Ismaili & Fatmir Daja publikojnë videoklipin "Ke Me Vujt".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0