Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Fëmijët

Mendimet E Mia

Ulur rri dhe po mendoj
Cfare te bej
C'te pikturoj

Une cdo gje e pikturoj
Po cte bej qe nuk kam boje

Dhe me vrap pershkrim nisa
Por me pas une e grisa

Vjen vellai dhe thot
Kam une boje
Me pas nis e pikturoj
Kur dritaren vizatoj
Perseri mbetem pa boje


"C'te bej cte pikturoj"

- poezi nga Enkeleda Toska


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.9 / Votuan:  15


Më shumë nga Enkeleda Toska


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet