Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Per Nënën

Nena

Mesuesja me tha
te gjenim nje vjershe
nje vjershe per nenen
te vogel, te thjeshte

Shum u mundova
por vjershen se gjeta
as ne internet
e as ne gazeta

Vellai me tha
kurr ske per ta gjet
vjershen per nenen
duhet ta besh vet

Dhe vjershen e nisa
me emrin "Nene"
dy fjale djelli
edhe hene


Nje buqete me lule
me fjalen ti
dy perqafime dhe shume
"Dashuri"

- poezi nga Enkeleda Toska


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  8


Më shumë nga Enkeleda Toska


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet