Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Corrupted - S'osht Si Kujton  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Armiq’t Suprem"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Intro
briskilla: uh, aye kush o pidh same ktu slitta?
slitta: e-c
briskilla: e-c baby, thats right

slitta
shum po ma keshin, por mu sem han leshi
kan msu me kercenu e menojn se i buzqeshi
besom qe e ki kot, mu sem han as dreqi
veq karin ma han, bash mu kan maj i keqi
ma i keqi po menoj, ma i smuti "nuk t'tutna"
8 n'ball ti rresptoj, baj mekat e nuk lutna
n'fakt so mekat kshtu qe ska nevoj per lutje
se veq dhom po pastroj, por sot e tutje
ta jap lejen thuj qa t'dush, mos kqyr me u kursy
mas shpinet bane fushe me lule, veq se ke rahat mem m'sy
rahat e ke mu fry e me hanger mut n'te thaten
kur del ftyre per ftyre nodh e kunerta, z'bathen
ket sen qe boj un osht realitet, nuk hapem..
mun t'thushe flas shum por t'pakten flas me fakte
ju la me infrakte, t'njajten kohe t'jap qa don
nese ki n'men me bo diqka, menohu mire se s'osht si kujton

ref.. briskilla
ho me qa-qa, ti kujton se ne qa
jena pidha same, me ne ska-ska
vazhdo me pallavra, ha mut ti ha-ha
e shoh qe paske n'gel mrapa n'mentalitet huh

e shipe ruje bythen e hapi syt fort
se nuk pi sheh plumat qe ti shpojn zorrt
e po na met n'dore, ti je budalle s'menon
para se me fol meno se s'osht si kujton

s'osht si kujton, s'osht si mendon
ti po harron, se ne ta qime at nane

briskilla
kush tjeter tironc 101-sh, brisku-brisk
qun fiks, qun me seder, djal artist
kujt si bi n'qaf, kerkon se bezdis
kshu sta mush menjen veq kur alltia kris
(obo boo) pidha some t'gjith u bon kto
t'jem si ty, me mire futem per kanto
tamam si kurva tu fol, veq fjal pa vepra
m'ke thon ke pistoleta, ho me ku i ke pra
qiti ti shof, qiti dhe gjuj
me sa duket po endrron jeten e tjeter kuj
heh, ngele si i dhime, kujto se brrisku bythqim
i sheh kto shipe n'emigrim jan shipe zemer trim
se nji djal e ka bo nona, dhe zoti ja ka fal
me nji zemer t'bardhe qe s'pershkruhet me fjal
e sa per ty plako, hiq mos ki merako
fol se mu se han kari, veq ty t'boj gjako

briskilla
ho me qa-qa, ti kujton se ne qa
jena pidha same, me ne ska-ska
vazhdo me pallavra, ha mut ti ha-ha
e shoh qe paske n'gel mrapa n'mentalitet huh

e shipe ruje bythen e hapi syt fort
se nuk pi sheh plumat qe ti shpojn zorrt
e po na met n'dore, ti je budalle s'menon
para se me fol meno se s'osht si kujton

s'osht si kujton, s'osht si mendon
ti po harron, se ne ta qime at nane.


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga Era Corrupted:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet