Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Corrupted - Kujtimet (Feat. Rameka)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

BRISKILLA - mendoj per ty zemren
e ofroj per ty i bona t'gjitha
m'kujtohet kur afer tkisha
.
Verse: BRISKILLA
zhytur ne mendime ato kohra po
kujtoj zemer jam mundu por
smund ti harroj m'kujtohet kur ti
ngula syt e desh tu hodha nfyt me
1 shikim u dashurum sikur
mthirrte zemra ey. prej aty çasti
un thjesht e dita deri sot per ty
kerkova mezi t'prita çdo dit minus
e kisha bashk e kalum skishte
njeri n'bot me nda t'2 dashurum
ishte gjithçka e papame 1 çift i
pandame BRISKU-BRISK dhe
BUKUROSHJA ZESHKANE ato koh qe
ishim ngat zemra ime ra rehat per
at koh qe t'kisha pran t'gjitha
streset mua mlan po distanca
boni tveten edhe ti ndryyshove
tjeter gje kerkove mua sem
pranove se fajn e kam vet me ket
mentalitet zemer shpesh mendoj
per ty dhe kjo keng te pershendet
.
REF: GJIRA
uuun mendoj per tyyy kudo që
shkoj qkado që bëj je gjithmon ti
të kam në mendje të kam në
zemer të kam së syy un mendooj
per tyy
.
Verse: SLITTA
mkujtohet aj veshtrim ajo dit kur
u takum mshikim tpar kam me ty
njani tjetrin e veshtrum sikur u
dashurum dhe i premtum njani
tjetrit e se je princesh cili do jet
mbreti po prap se prap nuk e
marim serjozisht se situata jote
aktuale po te lodh shum psiqikisht
nuk e dije çfar beje apo ke
t'besoje po në fund mendoje si
çdo nat ëndërroje besoj se e
verteta doli të pakten ashtu thu
nuk ka ndjenj me tmir kur thu
zemer te du koha veç ecen na ma
shum duhna tatuazhin e ke nis
dhe ndjenja babes shkruma kur
bahem nervoz ske guxim mem dal
perball e di qe jam pak xheloz
zemer ma bon hallall nashta nga
dashnia e tepert qe kam per ty po
duket që kam ra thell sidomos me
ata sy.
.
Ref. x2: GJIRA
uuun mendoj per tyyy kudo që
shkoj qkado që bëj je gjithmon ti
të kam në mendje të kam ne
zemer të kam nê sy un mendooj
per ty
.
BRISKILLA - per ty i bona tgjitha
mkujtohet kur afer tkisha


Ky tekst u dërgua nga Slitta TbaEra Corrupted
Featuring: Rameka
Publikimi: 16/06/2009


Era Corrupted - Kujtimet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimet".
3. Video është e këngës "Kujtimet", por nuk këndohet nga Era Corrupted.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Era Corrupted:


Komente 0