A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Era Rusi

Tags: Era Rusi

  Mosha: 32 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Akrepi  
Era Rusi është një këngëtare e njohur, që këndon muzikë pop. Përfaqësuese e Shqipërisë dhe fituese e çmimeve kombëtare dhe ndërkombëtare: 1996 Cmimi i Pare, Festivali i Zerave te Rinj , Tirane 1998 GRAND PRIX , Festivali European i Femijeve, Tirane me kengen "Endrra jone" Music:A.Hila Lyrics:J.Papingji 1998 Cmimi i Katert ,Festivali Boteror i Femijeve, Kairo-Egjypt me kengen "Nina-nana" Music & Lyrics: A.Hila 1999 "Kenga Magjike" (kandiduar per interpretuesen me te mire) "Lotete e engjelli...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Era Rusi ka këto profile/rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  50

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017