Eranda Libohova

Eranda Libohova, Ne Jurine E Shqiperise Per Eurosong

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[16-05-2012]
Këtë vit, se kush do të jenë anëtarët e jurisë së përfaqësueses së Shqipërisë për t'i vlerësuar këngët konkurruese në "Eurosong" do të dihen.

Radio Televizioni Shqiptar ka ngritur jurinë ku përbëhet nga: Sokol Marsi, Edison Miso, Eranda Libohova, Endri Sina. Sistemi i votimit do të jetë si çdo vit, pra, juria do të votojë me pikë për të gjitha shtetet pjesëmarrëse (përveç Shqipërisë), në grupin ku merr pjesë dhe Shqipëria, në momentin që EBU hap votimin.

Pra, shikohet se televotimi do të bëhet më ndryshe se herëve tjera. Shihet një këngëtare, e cila ka vite që gjithmonë kur këndonte në këtë festival të madh, prezantohej mirë, Eranda Libohova, të paktën nëse nuk shkoi kurrë në "Eurosong" do të gjykojë drejt këtë festival të madh evropian.
 (Maksim Gjokaj/Kosova Sot)

Eranda Libohova, Ne Jurine E Shqiperise Per Eurosong


Komente 0