Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova - Kenga E Gjyshes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  54

sot nje kenge do kendoj vec per ty o gjyshja ime e di mire dhe se harroj te shkaktova shume trazime kengen time ta kushtoj e te falur te kerkoj sa shume faje e gabime net pa gjume edhe mundime ti u zbardhe gjyshja ime e cdo dite nje rrudhe ta shtoj sa kokeqarje shqetesime sjellja ime te shkaktoi por ti je gjithnje e mir edhe fajin fshehtas fal t'jem e urt un kam deshire kurse vrullin dot se ndal

un femij kam qene njehere e pran zjarrit me ty rrija me tregoje ti atehere shume gjera qe si dija un degjoja gjithe qudi plot kureshtje kenaqesi e sa shume nga ti mesoja me sa vrull te perqafoja shkuan vitet dhe tani s'jam e vogel si atehere por un gjyshe dhe tani prish qejfin ndonjehere por se flas edhe sot per cdo gje ti me beso se shikimi yt i mire me jep force te jem e lire

shkuan vitet dhe tani s'jam e vogel si atehere por un gjyshe u merzita ta prish qefin ndonjehere.

por se flas edhe sot per cdo gje ti me beso se shikimi yt i mire me jep force te jem e lire.


Ky tekst u dërgua nga  argjiraEranda Libohova
Publikimi: 18/12/2005
Orkestrimi: Genti Lako


Eranda Libohova - Kenga E Gjyshes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Gjyshes".
3. Video është e këngës "Kenga E Gjyshes", por nuk këndohet nga Eranda Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:


Komente 0