Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova & Irma Libohova - Ku Vajti Valle Ai Djale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  30

Cdo mengjes bashke ne shkolle ne shkojm
Ne udhëkryq nje djalosh takojme,
Buzeqesh bicikleten nget,
Nuk e di cilen nga ne pret.
Punëtor eshte dikun ky djale.
Si djalosh jo jo ska te shar,
Buzeqesh dhe nuk flet ai
E sa shume flasin syt e tij dhe nuk flet ai nuk na flet...

Ref: erdhi tani nje zile biçiklete njeren nga ne o sec ka bere per vete
pse druhet valle, o pse ka turp ky djale
dhe nuk guxon te flas nje fjale
Dy shoqe ne dhe duhemi si motra
Nje dashuri po na troket te porta
Dhe dashurin te bukur e kerkojme sic jemi vet ne enderrojm

Por nje dite me ate se pash shoqen pyes ku do jete valle
Me shikon embelsisht ne sy
Ne aksion thot eshte ai
Ne shkollen tone erdhi nje mengjes
Ne udhëkryq djali ne biciklet
Djali vjen para nesh ndalon,pershendet
Shoqen e takon shoqen e takon e takon...

Ref: erdhi tani nje zile biçiklete njeren nga ne o sec ka bere per vete
pse druhet valle, o pse ka turp ky djale
O pse nuk guxon te flas nje fjale
Dy shoqe ne dhe duhemi si motra
Nje dashuri po na troket te porta
Dhe dashurin te bukur e kerkojme sic jemi vet ne enderrojm


Eranda Libohova & Irma Libohova - Ku Vajti Valle Ai Djale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Vajti Valle Ai Djale".
3. Video është e këngës "Ku Vajti Valle Ai Djale", por nuk këndohet nga Eranda Libohova & Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

23

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:


Komente 0