Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eranda Libohova & Irma Libohova - Apokalips

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Apokalips".
3. Video është e këngës "Apokalips", por nuk këndohet nga Eranda Libohova & Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eranda Libohova & Irma Libohova - Apokalips  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Teksti:

Jorgo Papingji

Muzika & Orkestrimi:

Alfred Kaçinari

Pjesëmarrëse në

Festivali i 38-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Irma Libohova

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00Erresire,
Nje shekull plaket
Feks nje drite,
Dhe duart zgjaten
Nje vegim,
Dhe drita tretet nen re,

Humberite,
Dhe djalli grindet,
Peshperin,
Dhe fshihen xhindet,
Dere me dere,
E gjurmet mbeten atje !

Uaha,aha,aha
Mbeten atje.....

Ere e re,
Dhe qielli hapet
Ere e re,
Dhe vdekja zmbrapset
Iken larg,
Dhe idhujt zbresin tek ne,
Ere e re,
Dhe yjet zgjohen
Ere e re,
Dhe diejte therrmohen
Behen drite
E njerezit ngjiten ne qiell

Uaha,aha,aha
Ngjiten ne diell !
Uaha,aha,aha
E behen engjej e diell
.....edhe diell !

Apokalipsi!
Oret i afrohen
S'do shemben malet
Njerezit njerezohen..
Zbrazet ferri,
Arratiset frika !
Diejte ngjizen ne mijera galaktika-ha

Apokalipsi,
Oret i afrohen
S'u shemben malet
Njerezit njerezohen..
Zbrazet ferri,
Arratiset frika..
Diejte ngjizen ne mijera galaktika

Uah-ah-ah-ah-ih...(x3)

Ere e re,
Dhe qielli hapet..
Ere e re..
Dhe vdekja zmbrapset
Iken larg (iken larg)
Dhe idhujt zbresin tek ne
(zbresin tek,zbresin tek,zbresin tek,zbresin tek)

Ere e re,
Dhe yjet zgjohen
Ere e re,
Dhe diejte therrmohen
Behen drite (behen drite)
E njerezit ngjiten ne qiell
(ngjiten ne,ngjiten ne,ngjiten ne,ngjiten ne)

Uaha-aha-uah-aha(uah-aha)
Ngjiten ne qiell
Uaha-aha-aha (uaha-aha)

E behen engjej e diell (edhe diell) (eehh!)

Apokalipsi!
Oret i afrohen,
S'do shemben malet..
Njerezit njerezohen,
Zbrazet ferri,
Arratiset frika..
Diejte ngjizen,
Ne mijera galaktika

Uaha-aha-aha-hiii
Uaha-aha-aha-hiii
Uah-uah-uah-uah

Apokalipsi !
Oret i afrohen ! (jeh)
S'do shemben malet !
Njerezit njerezohen !
Zbrazet ferri !
Arratiset frika !
Diejte ngjizen ne mijera galaktika !


Ky tekst u dërgua nga Klajd Heta
Më Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet