Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu

Derdhet gjak për lirinë
Për lirinë dhe për Shqipërinë

Bëhuni gati thërisnin trimat
U dogjohenin bërtimat.

S'dinin shkijet nga të ia mbajnë
plumbat u vinin nga ç'do anë.

Për ty shkruhet kjo poezi
Oj e bukura Shqipëri.

- poezi nga Erblina Gashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  102

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet