A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Shiu

Mëngjesi ishte ngrysur
Plot re të zeza,
çdo gjë ishte vyshkur
ishte tharë dhe vesa.

Muaj kishin kaluar,
që kur s'kishte rënë shi,
gjithqka ishte verdhuar.
njerzit kishin etje e jo uri.

Sot këto mjegulla të zeza
sollën gëzim e shpresë
sepse do filloj shiu
në tokë të zbresë.

Erblina Gashi
24.03.2014
Prishtinë

- poem written by Erblina Gashi


- Submitted by Erblina Gashi -

Choose star rating

Rating:  3.2 / Votes cast:  15

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019