A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Mori Lule E Kuqe

Çka të bën më madhështore
Mori lule e kuqe?!
Shqiponja dykrenare
Apo malet si nuse?!

E larë në gjak
Sa e sa shekuj kushtrim
Gjithnjë të merret hak ,
Ta mbrojmë atdheun tim!

Kosova për bukuri
Sot krenare qëndron,
Krah nënës Shqipëri
Nga dëshmorët e rënë për liri!

- poezi nga Erblina Gashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019