A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Shijoje

Shijoje lirinë
Që dëshmorët fituan
Rregulloje ardhmërinë
Nderim për dëshmorët që për atdhe luftuan !

Nderoji dëshmorët
Që për nënën Shqipëri
Jetën e dhanë,
E tani falë tyre jemi duke e shijuar këtë liri !

Ndjej masakrimin e çetnikëve të mallkuar,
Ndjej guximin e trimave tanë
Që për atdhe jetën e dhanë!

Fjalët për ta
Kurrë nuk do ndalojnë,
Secili për atëdhe jetën e dha
Për liri- thoshin-do të luftojmë!

- poezi nga Erblina Gashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019