Erblina Syla Poezi
Erblina Syla

Tema: Poezi Për Nënën


Nena

Nje cope buke,na dha ne dore,
nje pike qumesht na vendosi ne goje,
nje shikim i saj kujdesi per ne,
fjala e saj qorton per te mire tone.

Askush nuk mund dot ta zer vendin e saj,
se mallkimi do ta ze menjehere,
se nje jet ajo na dhuroi,
me nje kulture te gjere shqiptare.

Nje nene shqiptare kosovare me krah flutur,
te bukura dhe delikatesa pelhur,
gezimi i saj eshte si gezimi yne,
ndaj tradhtia eshte e poshter,
se mallkimi do na ndjek si hije.

- Poezi nga Erblina Syla{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0