A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Shqiptarët

Shqiptarët janë mbrojtës të atdheut
Janë krenaria jonë
Arsyeja dhe qëllimi që ne jetojmë
Dëshmitarë që kuntribuan për shpëtimin e atdheut
Luftëtar sypatrembur si luan në xhungël
Të them se shqiptarëve duhet të jemi mirënjohës
Sepse ata janë arsyeja e vetme që ne jemi gjallë.

- poezi nga Erblina Syla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019