A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Familja Ime

Ne familjen time,
Gjeta ngrohtesi,
Gjeta edukim,memorie,gezim
trishtim,harmoni,gjithqka
Edhe dashuria nuk mungonte
Loja ishte e pandashme
libri si pjese e jetes sime
prej familjes perjetova harmoni e gezim
trishtim dhe lendime
pra une e dua familjen time
se me nuk do ta shoh me
se deri atehere do kem krijuar familjen time
e nene e baba sdo jene me
ata do kene ikur nga kjo bote
sikurse zogjte qe ikin nga foleja e tyre

- poem written by Erblina Syla


Choose star rating

Rating:  2.3 / Votes cast:  15

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019