A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

A Do Te Me Duash Perseri?

E di që kam bërë gabim
E lash zemrën të shqyer
A është kjo ajo që bëjnë djajtë?
Ku shkojnë vetëm budallenjtë
Unë tunda engjëllin në ty

Tani po ngrihem nga toka
Ngjitem deri tek ti
Mbushur me gjithë forcën që gjeta
Nuk ka asgjë që nuk mund ta bëj
Më duhet ta di tani
A do te me duash perseri?

Është e pafalshme
Vjedhur dhe djegur shpirti yt
A janë ato që bëjnë demonët?
Ata sundojnë më të keqen prej meje
Shkatërrojnë gjithçka
Ata sjellin engjëj sikur ti.

- poem written by Erblina Syla


- Submitted by Erblina Syla -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019