Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Fëmijët

Per Femije

Pese shkopa te vegjel
stivosur ne vater
njeri behet prush
mbeten vetem kater

Kater shkopa te vegjel
mbuluar me dhe
njeri kalbezohet
mbeten vetem tre

Tre shkopa te vegjel
i mblodha me ty
njeri humbi rruges
mbeten vetem dy

Dy shkopa te vegjel
ne parmak i ve
njerin e merr era
mbetet vetem nje


Nje shkop i vogel
me gunga dhe i zi
digjet fet e fet
mbetet vetem hi

- poezi nga Erdonit Kelmendi


- Poezia u dërgua nga erdoniti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet