Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ergeni

Këndon kryesisht: Hip-Hop

Ergeni është një këngëtar i njohur. Ai u inkuadrua n'rap n vitin 1998 me kangen "Shum vrasje (n'bahskpunim me NR)". Ai ka qene veq 16 vjet kur ka fillu mu merr me muzik, dhe ka qene nje talent shum i madh, po gjeja e keqe osht se i ka ndrru shum shpesh grupet, po tani osht me plot antar t'qatyne grupeve edhe bon muzik me ata. NR ka qene grupi i pare qe e ka startu repin edhe e ka ndrru krejt rrjedhen, se at here repi osht bo si me lexu liber po kta me shprehje t'rrugve e kan ndryshu teresisht, po ashtu edhe me albumin e tyre Egjeli qe kan pas shum sukses. Mandej kur u ndan NR ai u bashkua me UFO CLICK ku edhe atu pati sukses t'madh po per fat t'keq u ndan edhe ata po tasht aj osht n grupin P.I.N.T me plot repera t'mdhaj.

Anglisht/English

He joined rap in 1998 with the song named "Shum vrasje". He was only 16 when he started his rap carieer and was a really talented rapper , the sad thing is that he had to change a lot of Label's but at long last he is now again together with some of the members he started his rap Carieer
NR was the group that he firstly started rap with the Album EGJELI 2003 they had a really succesful hint to go further but then the group Dissbanded and he joined a other group named UFO CLICK and then the group dissbanded again and now he is at the Label called PINT with some other great rappers.

Dhe kete vit (viti 2013) pritet ta lancoj albumin e ti SOLO me emrin Guess Who's Back

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  rinorahmet  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31


teksteshqip.com © 2007 - 2017