Erinda Agolli
Erinda Agolli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Erinda Agolli është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo klasike. Soprano lirico-coloratura e cila ka interpretuar ne role te ndryshme ne TKOBAP, e nder te tjera rolin e Mbretereshes se Nates nga opera Flauti Magjik i kompozitorit W.A. Mozart Aktualisht kendon si soliste ne Teatrin Kombetar te Operas dhe Baletit. Ka performuar ne disa role kryesore e jo vetem ne operat: Queen of the Night – Magic Flute -W.A.Mozart, Barabarina -- Le nozze di Figaro-W.A.Mozart Giulietta -I Capuleti e i Montecchi- V.Bellini ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0