Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erinda Dhima - Per Ju Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Ndjenja me hyjnore.
Malli im per ty.
Do kendoj sot per ju,
Kjo eshte dashuri.

Zjarrin tend e dua.
Prekja me terbon.
Le t'me thone ki kujdes,
Nuk me behet von'.

Ti me ben te vuaj
Jo ti mos me thuaj.
Jete me jep kjo dashuri per ty.
Mos dysho per mua.
Vetem ty une dua.
Dielli jetes sime ti.

Ref(2.x)
Hej zemren ti mos e mundo.
Jo mos e tradhto.
Neper nate do te vij te te puth ty ne sy.
Jam me ty, dashuri jam per ty.

Ti me ben te vuaj.
Jo ti mos me thuaj.
Jete me jep kjo dashuri per ty.
Mos dysho per mua.
Vetem ty une dua.
Dielli jetes sime ti.

Ref(4.x)

Heeeej.


Ky tekst u dërgua nga  EliosshuliErinda Dhima
Publikimi: 16/12/2005
Festivali: Festivali i 44-të në RTSH
Orkestrimi: Arsen Nasi
Muzika: Bledar Skenderi & Arsen Nasi
Teksti: Laert VasiliErinda Dhima - Per Ju
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ju".
3. Video është e këngës "Per Ju", por nuk këndohet nga Erinda Dhima.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Erinda Dhima:


Komente 0