Erinda Medolli Poezi
Erinda Medolli

Duart

Ka duar që na prekin trupin
Por nga receptorët e tij s'arrijnë të ndjehen.
Ka duar, që na prekin telat e zemrës
Të ngjashme, me melodinë e këngës.

Të buta dhe të ngrohta gjithë jetën
Tingujt e tyre, aty në zemër mbetën.
Ka nga ato duar, që na prekin shpirtin
Gjurmët e tyre nuk mund të treten.

- Poezi nga Erinda Medolli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0