Erinda Medolli Poezi
Erinda Medolli

Tema: Poezi Për Familjen


Prindërit

Një dashuri e pa shtirë
Në majë të botës të shkosh,

Kushedi sa male të kalosh!

Askush nuk do të dojë më mirë,

Mirësinë nuk ma dha askush
Por në zemrën time Ata e kanë mbirë.
Në të gjitha përpjetat e jetëst ec,
Dhe rrugën mos e ndjesh të vështirë!

Dashuri që mirësinë rrezaton
S’të le asnjëherë vetëm,
Në gjirin e saj të shtrëngon,
Edhe kur mërzia ta mbyt jetën!

Dashurinë që prej jush e kam marrë
Në askush tjetër s’e gjej,
Jam e lumtur dhe unë në këtë botë,
Kur pranë vetes, ëmbël, ju ndjej.

- Poezi nga Erinda Medolli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0