Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eriosti & Migena - Lule Të Bukura Ka Tirana

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule Të Bukura Ka Tirana".
3. Video është e këngës "Lule Të Bukura Ka Tirana", por nuk këndohet nga Eriosti & Migena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eriosti & Migena - Lule Të Bukura Ka Tirana  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  10

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Etnik Volumi 1"

Këngë e albumit:

"Hitet Shqiptare 2003 Vol. 2"

Këngë e albumit:

"Maratona E Këngës Popullore Qytetare, Vol. 4"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Lule t’bukura ka Tirana
Na i mbush rrugët plot me erë.
Lule t’bukura ka Tirana,
Na i mbush rrugët plot me erë.
Moj esmere , ku t’ka lala,
Merrja kangës edhe një herë.
Moj esmere , ku t’ka lala,
Merrja kangës edhe një herë.

Mos më rrri i dëshperu,
Jam e jotja prap të du.
Mos më rri i dëshpëru,
Jam e jotja prap të du.


Ky tekst u dërgua nga  stafi
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet