Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Eriselda - Babe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/02/2020

2020-01-31T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Jehó 2020"Babe" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Eriselda.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Eriselda i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xonn - Babe

Koha tash mo spo kalon,akrepat n"mur paskan ndalu
Shpesh po tpres me hy ka dera,nga ky ankth po du mu zgju
Po mbyllna dhe vet po qaj,shum zor jeta pa ty bab
Mke lan si zogu nfole,qe pret ndim dikush per mi dhan
Ishte moment shum i ran,dita kur ti jet ke ndrru
Dolen bashk me shetit,ndryshe nshpi na patem shku
Ndrrove jet ti ndurt e mija,e dit e zez ish pas kan
Aj 8 shkurt i asaj dite,kur ti u largove bab
E diten qe ti jet ndrrove,spo di tash qysh me pershkru
Sikur 1 shekull mu dok,rruga nshpi kur tkom dergu
zdisha qka me than te shpijaa,me gjys zani ju tregova
Po krejtve ju dhash gajret,qysh mke msu une veprova
Amanetin qe ma dhe bab,dije nven un ko me qu
Mthe kujdesu per familje,ti tash duhet me punu
tu dhan shpirt ty lot tpikonin,hallallin ma pate lyp
At moment kurr se harroj,kur me zemer bab kom bertit
E kur shkova un te shpija,zilja nqdo an kish kaplu
Ishtangur un mbeta nder,kur e pash nanen tu lotu
Osht e veshtir tash pa tyy,edhe shpija per ty qan
E zemra qdo dit pom djeget,nanes garjet qysh mi dhan
E shum njeri bab u ardh,ngushllime per mem dhuru
Krejt ma bojshin rri i fort,per hater tbabes qysh tka msu
Msove ti mu n"rrug te drejt,se drejtsin nket jet e deshte
Ah bre malli shum mka marr,me ta pa ty at buzqeshje
sikur bab edhe bir hallet gjith bashk i ke na qa
Gabimet qe i ka jeta,ti msove per mos mi ba
Po besom zemra po m"qanedhe pse syri nuk e shpreh
Diten kur tthash lamtumit aj moment andrrat mi ka pre
e nket flet pom pikon loti se jetim un jom nket jet
Shpesh po vjen ti mu ne anderr mem tregu qe je i qet
Shpesh pe ni ni zo tu mthan,xon me ty du mu krenu
Per qdo nat i lutem zotit ne xhenet na mu bashku
Per qdo dit po vi te vorri po du pak me ty mu qmall
Spaska dhimbje ma trand se ti djalin vet me lan
E ishalla shpirti tash ty i qet ko me tpushu
Jom jetim tash pa ty bab me lot jetimi jom tu knu

ME LOT JETIMI JOM TU KNU

Tuna - Babe

Ohhh..
Shum mir e di BABE,
Sa mir e di babe, sa mir e boj babe,
Sje tu e dit maybe, po nashta e kupton,
Se un po TDU veq TY, e kur jo tjeter kon,
Sa mir e ki babe, sa mir e bon babe,
Kerkush skupton maybe, pas meje nuk muj me tlan,
N1 dit ti e kupton, se un po tdu veq ty,
e kur jo tjeter kon.

REF. 2x
Ska sen qe m'ndan prej teje,
ska sen qe mbon me thon uuu-u-u.

Sa mir e nij babe si melodi babe
thujem qe mdo babe po du me ni babe
N1 dit ti e kupton, non stop mendoj per ty,
E jo per tjeter kon.
Smunesh me dit babe, qysh mbon mu ni babe,
Nuk ka largesi babe, qe larg prej teje mbaaan,
BABE ti e kupton,
SE UN PO TDU VEQ TY E KUR JO TJETER KON.

REF. 2x
Ska sen qe m'ndan prej teje,
ska sen qe mbon me thon uuu-u-u.

Frymen tane du me ni, n'cilin vend so me rendesi,
Kapem kapem du me tni ma ngat, prekem prekem prekem,
Jam e jotja tash, frymen tane du me ni,
N'cilin vend so me rendesi,
Kapem kapem du me tni ma ngat,
Prekem prekem prekem,
Jam e jotja taaaaaash.
uhh BABE uhhh BABE...
Jam e jotja tash.

Ska sen qe m'ndan prej teje,
ska sen qe mbon me thon tduuu-u-u.
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet