Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Jeta

Gjithçka ka fillimin
Dhe fundin e vet
Ti mos u dorëzo
Ngaqë një rrugë tjetër të pret.

Jeta nga asnjë njeri
Nuk parashikohet
Ajo është e shkurtër
Me persona të dashur jetohet.

Për gjithçka
Egziston një zgjidhje
Për gjithçka
Ka një të mirë që të pret
Nuk duhet t'i humbasësh shpresat
E të heqësh dorë lehtë.

Në jetë dëshirat
Janë të panumrueshme
Nuk mundemi të gjitha t'i realizojmë
Por për ato që i kemi
Duhet Zotin t'a falenderojmë

- poezi nga Erita N.Bytyqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  5


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet