A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jeta

Gjithçka ka fillimin
Dhe fundin e vet
Ti mos u dorëzo
Ngaqë një rrugë tjetër të pret.

Jeta nga asnjë njeri
Nuk parashikohet
Ajo është e shkurtër
Me persona të dashur jetohet.

Për gjithçka
Egziston një zgjidhje
Për gjithçka
Ka një të mirë që të pret
Nuk duhet t'i humbasësh shpresat
E të heqësh dorë lehtë.

Në jetë dëshirat
Janë të panumrueshme
Nuk mundemi të gjitha t'i realizojmë
Por për ato që i kemi
Duhet Zotin t'a falenderojmë

- poezi nga Erita N.Bytyqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019