A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

I Veçanti Im Baba

Personi më i çmuar
Që për jetë më frymëzoi
Më dha vullnet të jetoj
Ashtu siç unë dëshiroj.

Më ofroi gjithçka në jetë
Më ofroi diçka me vlerë
Dashurinë e një prindi
Atë dashurinë e vërtetë.

Ai është arsyeja
Pse tek unë ka buzëqeshje
E për mua gjithmonë
Ai do mbetet kuptimi i jetës.

Prezenca e tij
Jetën ma bën të çmuar
Baba, ti je personi
Më i veçant për mua.

Jeta ime pa të
Nuk do kishte kuptim
Ngaqë ai është
Pjesë e shpirtit tim.

- poem written by Erita N.Bytyqi


Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019