Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Vetmia

Vetmia ndonjëherë
Gjendjen t'a ndryshon
Të bën të kuptosh
Se ndoshta gjithkush
Të tradhton.

Sa shumë do doja
Që të kisha dikë
Të cilit t'i besoj
E në çdo moment
Hidhërimi i gëzimi
Atë për gjithçka t'a falenderoj.

Ndoshta gjithkush të urren
E askush të mirën nuk ta do
Po ti qëndro i fortë
Dhe në veten tënde beso.

Njerëzit në fillim të duan
Pastaj menjëherë të harrojnë
Atë që e do më së shumti
Prej tij zhgënjehesh
Prandaj shumë dashuri e besim
Askujt mos i dhuro.

- poezi nga Erita N.Bytyqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet