A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Matematika

Të gjitha lëndët
Shumë i dua,
Por matematika,
Më mirë më ec mua.

Veprimet me numra
I kam shumë merak,
Zgjidhi shumë detyra
Ditë edhe natë.

Teorema e Pitagorës
Më ngjallë kureshtje,
Konstruktoj trekëndëshat
Me vegla në fleta.

I tregoj arsimtarit
Detyrat e zgjidhura,
Ai më thotë mua
Ti je më e mira.

- poezi nga Erita N.Bytyqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019