Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erion Korini
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Nentor 1977
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  30
Këndon kryesisht: pop

Erion Korini është këngëtar i njohur. Ai mori pjese ne Fesitvale te ndryshme si Top Fest, Nota Fest, Polifest etj. Bashkepunimet e tij jane te shumta dhe nga keto mund te permendim kengen e pare me Rovena Stefen "Per nje te puthur" ne vitin 2003; Si dhe bashkepunimin me kengetaren Greta Koci ne vitin 2005.

Në vitin 2001, Erion Korini publikon albumin "Me Thuaj Po".

Në Qershor 2002, Erion Korini merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Te Ndjej".

Në Dhjetor 2001, Erion Korini merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Te Ndjej".

Në Prill 2005, Erion Korini merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Te Dashuruar".

Në Dhjetor 2005, Mariza Ikonomi & Erion Korini marrin pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën "Edhe Fati Qan".

Në vitin 2005, Erion Korini publikon albumin "Te Dashuruar".

Në Dhjetor 2006, Erion Korini merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Fjala Do Shpirt".

Në vitin 2006, Erion Korini publikon albumin "Falja Do Shpirt".

Më datë 27 Maj 2007, Vagabondi publikojnë videoklipin "Nenat Shqipetare", në bashkëpunim me Erion Korini & Gjergji Jorgaqi. Me këtë këngë, Vagabondi marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 6 në vitin 2007.

Në Qershor 2011, Erion Korini merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Nuk Meriton As Te Urrehesh".

Më datë 24 Tetor 2011, Kengetare Te Ndryshem publikon videoklipin "Kuq E Zi".

Në vitin 2011, Erion Korini publikon albumin "Gri".

Më datë 22 Mars 2012, Erion Korini publikon videoklipin "Vajzat".

Më datë 28 Nëntor 2012, Revolt Klan publikojnë videoklipin "Per Ty Shqiperi", në bashkëpunim me Samanta Karavella, Erion Korini, Xhoi & Unix.

Më datë 5 Korrik 2020, Erion Korini publikon videoklipin "Vere E Larget", në bashkëpunim me Greis Kozelin.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Erion Korini »


Komente mbi këtë artist