Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erion Korini - Kujtime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kujtime" kënduar nga Erion Korini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ilir Shaqiri - Kujtime

Njerëz të mirë sonte ju lutem
mos më pyetni sa kam mërzi
nuk e di pse m'rrjedhin lotët
ankth të madh unë ndjej në gji
e ndjej afër e ndjej nanën
dhe me dhembje ajo më flet
ti o bir një herë do të kthehesh
nëna jote po të pret

ref...2x
mos m'lëndoni mua sonte
m'vijnë kujtimet një nga një
mos mi prekni ato bjeshk të nalta
prap do të kthehem përsëri

Kam shumë mall o bjeshka ime
qiftelia bjen një za
para se t'i mbylli sytë
dhe një herë dua e tpa
e ndjej afër e ndjej nanën
dhe me dhembje ajo më flet
ti o bir një herë do të kthehesh
nëna jote po të pret

ref...2x
mos m'lëndoni mua sonte
m'vijnë kujtimet një nga një
mos mi prekni ato bjeshk të nalta
prap do të kthehem përsëri

Besa Kaziu - Kujtime

Ta dhurova zemrën ma thuaj të vërtetën a më deshe mu apo doje dikë tjetër
Ishim ne të dy, tani jemi nji
Sa shpejt kalon koha them mos ishte fantazi

2x
Kam ca kujtime unë që më shfaqen natën gjumë
Kthehem prap pas por ty nuk të gjej këtu

2x
Gjërat s'kanë më vlerë edhe nëse kthen, koha po kalon me këto shenja që kanë ngel

2x
Kam ca kujtime unë që më shfaqen natën gjumë
Kthehem prap pas por ty nuk të gjej këtu

J4Ani - Kujtime

o sa du met pas afer
ay ay ya
nat per nat po t’shoh me vello
ay ay ya
se harroj takimin ton
ay ay ya
si harroj syt e tu ay ay ay
kur ma bonte ‘’ty tdu’’
ay ay ya
kur ma bonte ‘’ty tdu’’
ay ay ya
kisha ber gjithcka n’ ket bot
vetem ty met pa happy
e ti tash je tum pa
baby a pot merr malli?
per cdo nat n’kerr
tu pi whisky e bari
nje cigare n’dore tmajt
Se per ty m’ka marr malli
Kur o fjala per ty
une baby krejt ti fali
edhe nese neser vdes
baby per ty jam gati
shum kujtime,shum sene
ama ku jan sot krejt...?
baby nese ty t’mushet mejna
coma ni tekst
edhe ndjenjat mu mi prek
edhe shpirtin merre krejt
baby vetem ty pot pres
ni mesazh, ni tekst
a je gjall baby
ku je?
ay ay ya
me lot n’sy jam tu shkrujt
ay ay ya
o sa du met pas afer
ay ay ya
nat per nat po t’shoh me vello
ay ay ya
se harroj takimin tone
ay ay ya
si harroj syt e tu ay ay ay
kur ma bonte ‘’ty tdu’’
ay ay ya
kur ma bonte ‘’ty tdu’’
ay ay ya
zemer ku je ti sot
ti shpirtin mos ma ftoh
se pa po duket kot
me jetu n’ket bot
1000 probleme n’kok
ama prap per ty menoj
nashta najher t’mushet menja
baby thirrrem n’telefon
se ti je ilaqi jem
baby pa ty smund jeton
ti je gjoja me e shtrejt baby
qe najher kam pas
e di najher t’kam bertit
ama fajet i ke pas
ti ma bone”tdu shum”
ama ku shkoj krejt sot
njani tjetrit si shkrujm dot
krejt ca patem shkoj kot
zemren teme ti e vrave
ama praap per ty jetoj
tan kto fjal qe po i them
loti ka najher pom rrjedh
shum sene ka mren
ama spo di qysh me i nxjerr
baby tregom ca po don
ay ay ya
me lot n’sy jam tu shkrujt
ay ay ya

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2006Më Shumë Këngë Nga Erion Korini:


Komente 0


Erion Korini - Kujtime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtime".
3. Video është e këngës "Kujtime", por nuk këndohet nga Erion Korini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.